Verőce
Nevének eredetét kétféleképpen magyarázzák: az egyik változat szerint Verőce neve kaput jelent, míg a másik változat szerint nevét a Dunába torkolló Nagy-völgy patak régi elnevezéséről (Verőce-patak) kapta. A szó szláv eredetű és olyan vizet jelent, amelyben sok az örvény.Területén az őskorból és a római korból származó leletek kerültek elő. A település szélén, a Dunaparton még ma is állnak egy római őrtorony maradványai, Valentianus császár korából. A nevét 1241-ben említette először oklevél. A település a váci püspökség ősi birtokai közé tartozott.
Számos régi képeslapon még Nógrádverőceként szerepel, az 1950-es megyerendezéssel került Nógrád vármegye Nógrádi járásból Pest megyébe. 1965-ben változtatták Nógrádverőcéről Verőcére a település nevét. A ’70-80-as évekbenVerőcemaros-ként élte világát.
Nevezetességei:
- Helytörténeti Múzeum - 2014-ben nyílt meg a település 770. évfordulóján, a Könyvtár épületében az Árpád út 21.sz alatt található.
- Barokk stílusú katolikus templom. -1719-ben épült, gróf Althann Károly váci püspök nagyobbítatta meg 1736-ban.
- Református templom (épült 1785-ben)
- Migazzi kastély - Migazzi Kristóf váci püspök nyaralókastélya (1766-1774)
- Gorka Kerámiamúzeum
- Római kori őrtorony és hídfő romjai
- Duna-parti támfal - Ybl Miklós egyedülálló tervei alapján
- Rádiómúzeum - a rádiózás kezdetétől az 1980-as évek végéig gyártott közel 120 rádiót mutat be a magángyűjtemény.
Aktív pihenésre is bőven van lehetőség a környéken, tájékoztató információt aktív pihenés és túraajánlatok menüpontjaink alatt találhat.Aktív pihenés ajánlataink nem tartalmaznak konkrét útjelzésekkel ellátott túraútvonalakat, a figyelmüket szerettük volna ráirányítani hogyan tölthetik el az aktívabb pihenésre vágyók nálunk pihenő idejüket.